Gaming, Laptop & Tablet

Modelet më të mira të laptopëve për lojëra

Performancë fenomenale për profesionistët

Të gjithë lojtarët e video lojërave e dinë se përvoja e lojërave mund të ndryshojë dramatikisht në varësi të pajisjes së tyre. Nëse jeni një entuziast i lojërave, një laptop ose tabletë i mirë është thelbësor për të përmirësuar performancën dhe për të shijuar lojërat në mënyrën më të mirë të mundshme. Por, me një gamë të gjerë të produkteve në treg, si mund të zgjidhni laptopin më të mirë për gaming? Le të shohim disa sugjerime dhe shqyrtimet tona për disa nga laptopët më të mirë për gaming.

 1. Asus ROG Zephyrus G14

Një nga laptopët më të diskutueshëm për gaming aktualisht është Asus ROG Zephyrus G14. Ky laptop ka një kombinim të shkëlqyer të performancës, dizajnit dhe cilësisë së ndërtimit. Me një procesor të fuqishëm Ryzen 9 dhe një kartë grafike RTX 2060, Zephyrus G14 ofron një përvojë të shkëlqyer gaming. Për më tepër, është i pajisur me një ekran 14-inç me një shkallë freskimi të lartë dhe një dizajn kompakt.

 1. MSI GS66 Stealth

Për ata që kërkojnë një laptop të fuqishëm dhe të hollë, MSI GS66 Stealth është një zgjedhje shumë e mirë. Ky laptop vjen me një procesor Intel Core i7 dhe një kartë grafike RTX 3070, duke e bërë atë të përshtatshëm për lojërat më të kërkuara. Dizajni i tij i butë dhe i futuristike bën që GS66 të jetë një zgjedhje e preferuar për lojtarët që preferojnë stilin.

 1. Acer Predator Helios 300

Nëse keni një buxhet më të kufizuar, Acer Predator Helios 300 është një zgjedhje e shkëlqyer për gaming. Ky laptop vjen me një procesor Intel i7 dhe një kartë grafike GTX 1660 Ti, ofruesit një performancë të mirë gaming për një çmim të arsyeshëm. Helios 300 ka gjithashtu një dizajn tërheqës dhe një ekran të shkëlqyeshëm IPS.

 1. Razer Blade 15

Razer Blade 15 është një tjetër zgjedhje e shkëlqyer për lojtarët seriozë. Ky laptop ofron një performancë të shkëlqyer me një procesor Intel i7 dhe një kartë grafike RTX 3080. Përveç kësaj, Razer Blade 15 ka një dizajn tërheqës dhe një tastierë e ndriçuar RGB që e bën atë të shkëlqejë në çdo dritë.

Këto janë vetëm disa nga laptopët më të mirë për gaming në treg në këtë moment. Përpara se të bëni një zgjedhje, është e rëndësishme të konsideroni nevojat tuaja të veçanta si dhe buxhetin tuaj. Megjithatë, çdo zgjedhje që të bëni, këto laptopë janë sigurisht në mesin e më të mirëve për t'u siguruar që të keni një përvojë gaming të shkëlqyer.

1. ASUS ROG Strix G17

£2,300.00

 • Specification

CPU:

AMD Ryzen 7

RAM:

16GB

GPU:

NVIDIA RTX 3070 Ti

Storage:

512GB SSD

Display:

17,3” IPS

Weight:

2.9 Kg

Reasons to buy

 • Strong entry-level gaming
 • Also solid for performance
 • Starts relatively inexpensive

Reasons to avoid

 • Could use better display and webcam
 • Lots of pre-installed software
 • Weak audio

2. Acer Predator Helios 300

£1,600.00

 • Specification

CPU:

Intel Core i7

RAM:

16GB

GPU:

NVIDIA RTX 3060

Storage:

512GB SSD

Display:

15” IPS

Weight:

2.3 Kg

Reasons to buy

 • Strong entry-level gaming
 • Also solid for performance
 • Starts relatively inexpensive

Reasons to avoid

 • Could use better display and webcam
 • Lots of pre-installed software

3. HP Victus 16-e0174nw

£1,200.00

 • Specification

CPU:

AMD Ryzen 5

RAM:

16GB

GPU:

NVIDIA RTX 3070 Ti

Storage:

512GB SSD

Display:

16” IPS

Weight:

2.48 Kg

Reasons to buy

 • Strong entry-level gaming
 • Also solid for performance

Reasons to avoid

 • Could use better display and webcam
 • Lots of pre-installed software
 • Weak audio

4. MSI Stealth 15M

£1,500.00

 • Specification

CPU:

AMD Ryzen 7

RAM:

16GB

GPU:

NVIDIA RTX 3070 Ti

Storage:

512GB SSD

Display:

17,3” IPS

Weight:

2.9 Kg

At solmen va esser necessi far uniform grammatica, pronunciation e plu sommun paroles. Ma quande lingues coalesce, li grammatica del resultant lingue es plu simplic e regulari quam ti del coalescent lingues. Li nov lingua franca va esser plu simplic e regulari quam li existent Europan lingues.

It va esser tam simplic quam Occidental in fact, it va esser Occidental. A un Angleso it va semblar un simplificat Angles, quam un skeptic Cambridge amico dit me que Occidental es. Li Europan lingues es membres del sam familie. Lor separat existentie es un myth. Por scientie, musica, sport etc, litot Europa usa li sam vocabular. Li lingues differe solmen in li grammatica, li pronunciation e li plu commun vocabules. Omnicos directe al desirabilite de un nov lingua franca: On refusa continuar payar custosi traductores. At solmen

Reasons to buy

 • Strong entry-level gaming
 • Also solid for performance

Reasons to avoid

 • Could use better display and webcam
 • Lots of pre-installed software
 • Weak audio

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *